Zákaznícka podpora:info@decoronline.sk

Turecký kávový set 2 šálkov s podšálkami, modráá "Bleu Blanc" - Selamlique

Kód: STCC0177
Značka: Selamlique
€66,90 €55,30 bez DPH
Skladom (1 ks)

Detailné informácie

Podrobný popis

Táto luxusná darčeková sada obsahuje dva pozlátené biele hrnčeky na kávu s modrým vzorom a pozlátené podšálky v sýtej, námorníckej modrej. Vzor odkazuje na orientálne rezby pozorované z lode odrazom v pokojnej hladine popoludňajšieho Stredozemného mora. Užite si v nich odraz svojej kávy aj Vy!

Kávový set je z kvalitného tureckého porcelánu, ktorý vyniká svojou jemnosťou a odolnosťou.

Údržba

Porcelán môže štandardne do umývačky, ale v prípade pozlátených hrnčekov odporúčame umývať v ruke, aby Vám zlatenie čo najdlhšie vydržalo.

Čo je dobré vedieť

Osmanský sultán Selim I. "Hrozný" dobyl v 16. storočí Mamlůcký sultanát, štáty Levanty, a stál aj v samotnej Mekke. V Egypte prijal titul kalifa a založil tak Osmanský kalifát, jednu z najvýznamnejších ríš v histórii sveta. Na pozadí týchto historických udalostí sa diali aj zdanlivo malé zmeny - káva sa napríklad rozšírila do Istanbulu a Arda Arslan spojil praženie kávy so svojou keramickou dielňou. Skvelá káva sa servírovala do krásnej keramiky a ponúkala sa hosťom v Selamliku, dome pre hostí. Tak vznikla značka Selamlique - a báječnú kávu v krásnej keramike si od tejto tradičnej tureckej firmy môžete dať dodnes.

Odkazy:
O značke Selamlique TU.
Produkty Selamlique TU.

 

Dodatočné parametre

Kategória: Dizajnové hrnčeky na kávu
Záruka: 2 roky
Krajina pôvodu: Turecko
Materiál: porcelán

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Pridať komentár
Nevypĺňajte toto pole: