Zákaznícka podpora:info@decoronline.sk

Lukáš Houdek a HG atelier s.r.o.

Lukáš Houdek, nevšedne zmýšľajúci sklár pôvodom z Nového Boru, premieta do svojich produktov typicky český humorný nadhľad aj kontextuálne hračky.

Lukášovo autorstvo v produktoch spočíva v hľadaní nových uplatneních pre tradičné sklenené prvky. Medzi najznámejšie z jeho diel patrí napríklad Vuittonky, skrze ktoré spojil dobre známy dizajn svetovej značky s klasickým pivným sklom. Úspech zožali tiež poháre "Cola" vytvorené z ušľachtilej nožičky a spodnej časti klasickej fľaše nápoja Coca Cola, alebo eklektický luster Karel, u ktorého tvorby sa autor inšpiroval tvorbou maliara Karla Malıcha.

Devízou Lukáša Houdka je skutočnosť, že si prevažnú časť svojich produktov dokáže vyrobiť sám. Je tomu tak aj vďaka skvelému realizačnému zázemiu u brata Filipa Houdka (HG Atelier Design), ktorý Lukáša k samotnej tvorbe so sklom priviedol. Vďaka každodennému kontaktu s materiálom patrí Lukáš Houdek medzi umelcov, ktorí svoje produkty dobre poznajú, od návrhu cez materiál až po samotné spracovanie, a dokážu tak vytvoriť neobvyklé, originálne, napriek tomu funkčné produkty. Lukáš Houdek pochádza zo sklárskeho mesta Nový Bor, do kontaktu s materiálom sa tak dostal už počas základnej školy. Absolvoval štúdium v ​​Ateliéri skla Ronyho Plesla na pražskej UMPRUM, kde začal tvoriť v kontexte súčasného umenia a dizajnu.

Zoznam výstav, na ktorých sa Lukáš spolupodieľal, číta desiatky, jeho produkty ste mohli vidieť napríklad v Múzeu moderného skla Ziba v Prahe, v hoteli Sansscousi v Karlových Varoch alebo v Salone Internazionale del Mobile v Miláne. Ikonické produkty Lukáša Houdka poteší všetkých, ktorí majú delikátny zmysel pre humor a úctu k umeniu sklárskeho remesla. Sídli v Novom Bore v štúdiu HG Atelier Design.

Medzi dizajnérmi HG Atelier Design je nielen Lukáš, ale aj jeho brat Filip, ale tiež treba Yu-Lin Huang (Yu-Lin Huang je teraz medzinárodnou študentkou magisterského programu Visual Arts na pražskej UMPRUM). Jej kmeňovým materiálom bola keramika a porcelán, ktorých dizajn študovala na svojej domácej univerzite v Taipei na Taiwane. Do jej prác sa tak premietajú nielen iné materiálové, ale aj kultúrne skúsenosti.

Všetky výrobky od Lukáša Houdka a HG Atelier Designu nájdet TU.

houdekhoudek 2