Zákaznícka podpora:info@decoronline.sk

O nás

Na začiatku bol darček…

Jirka mi hľadal darček k Vianociam... Rád vyberá originálne darčeky a ja sa každý rok teším, čo mi opäť vymyslí. Vďaka hľadaniu darčeka našiel e-shop, ktorého majiteľ mal skvelý prístup k zákazníkom, dobre zorganizovanú prácu, výborné nápady a zaujímavé značky. Bol na štarte svojho podnikania, mal dlhú cestu pred sebou.

Súhra okolností, osud alebo možno náhoda spôsobili, že sa Jirka stal spolumajiteľom e-shopu a neskôr, keď sa ten pôvodný rozhodol venovať sa inému podnikaniu, aj majiteľom e-shopu. Postavení pred hotovú vec, stáli sme pred otázkou, či e-shop predať alebo ho rozbehnúť. Nikto z nás nemal reálne skúsenosti s prevádzkovaním internetového obchodu. Jirka sa celý život venoval a venuje poradenstvu v medzinárodnej firme, mojím odborom bola energetika. Povedali sme si, že to skúsime rok... a keď zlepšíme čísla, tak budeme pokračovať. V opačnom prípade sme boli rozhodnutí e-shop zavrieť či predať. K finálnemu rozhodnutiu nám pomohlo aj to, že nám život do cesty priviedol Martina, študenta vysokej školy, ktorý mal pre rozbehnutie obchodu rovnaké nadšenie, ako my a prisľúbil nám, že nám pomôže s všetku operatívou. Mal obdivuhodnú výdrž a zápal, a tak sme si povedali "ideme do toho".

Skladové zásoby sme odviezli na trikrát osobným autom, najali suterén na pražskom sídlisku a postupne začali pridávať na usilovnosti, čase aj energii a budovali sme. Po večeroch, keď deti zaspali, po práci aj cez víkendy. Postupne sme objavovali svet e-commerce a učili sa z vlastných chýb: vyberanie dodávateľov, investície do IT systému, online marketing, kvality balenia tovaru, behanie na poštu s balíčkami a mnoho ďalšieho, čo sme si museli zakúsiť na vlastnej koži. Zisk bol v nedohľadne, ale presvedčenie, že robiť veci poriadne sa dlhodobo oplatí, nám držalo hlavu nad vodou.

Začiatok nebol jednoduchý, ale radosť každého spokojného zákazníka nás znovu nakopla a potvrdila nám, že ideme správnym smerom. Je to vidieť aj navonok. Tovar teraz skladujeme v profesionálne vedenom skladu, máme pekné kancelárie a najnovšie aj showroom. Náš tím sa rozrástol o nových kolegov z oblasti komunikácie, grafiky či on-line marketingu a my sme veľmi radi, že nám pomáhajú budovať náš sen.

Overili sme si, že naše hlavné hodnoty - nadčasový a funkčný dizajn, kvalita, zodpovedné využívanie zdrojov a prvotriedny servis zákazníkom - sú dostatočnými základmi pre rast a rozvíjanie podnikania. Čas ukázal, že naša voľba bola správna.

Naši zákazníci sa vracajú, sortiment narastá, služby zlepšujeme každý deň o kúsok a my sa neustále učíme niečo nové a posúvame sa dopredu. Každý, hoci malý úspech, nás teší a dúfame, že aj Vás, keď si prezeráte naše stránky a hľadáte si to pravé, čo Vám doma bude robiť radosť :-)

 

Jirka & Míša
majitelia a prevádzkovatelia decoronline