Zákaznícka podpora:info@decoronline.sk

Morso

Liatinový riad Morso - výrobky prvotriednej kvality

Tradícia dánskej firmy Morso začína v roku 1853, kedy pán N. A. Christensen založil v meste Nykobing na ostrove Mors malú zlievareň.

V roku 1915 sa firma Morsø stala dvorným dodávateľom na Dánsky kráľovský dvor a nainštalovala v paláci Amalienborg prvé kamna.V tomto roku je tomu teda 100 rokov. K tejto príležitosti sme pripravili rad liatinových hrncov, kastrólov, a panvíc. Nový rad liatinového riadu Morsø N.A.C. je pomenovaný práve po N. A. Christensenovi.

Liatina je tvarovo stála, odolná proti mechanickému poškodeniu, dobre rozvádza teplo a znesie dlhodobé tepelné zaťaženie. Liatinový riad Morso je vhodný pre všetky zdroje tepla vrátane indukcie. Riad s drevenou rukoväťou sa však nehodí do rúry alebo na otvorený oheň.

Pri správnej starostlivosti slúži kvalitný liatinový riad niekoľkým generáciám. Každý hrniec, kastról alebo panva je tak kúskom kulinárskej histórie a počas svojho života bude svedkom mnohých kulinárskych trendov.

Pred prvým použitím je vhodné riad umyť špongiou v horúcej vode, avšak bez použitia saponátov. Umytý riad dobre osušíme, potrieme jedlým olejom, zohrejeme a potom vytrieme papierovou utierkou. Tento proces môžeme ešte zopakovať. Riad tak bude pripravený pre prvé použitie. Úplne nevhodné je tento riad umývať v umývačke. Umývací prostriedok by sa dostal do pórov a "kazil" by chuť jedla. Z tohto dôvodu nepoužívajte ani žiadne saponáty. Riad tiež nie je vhodný na uchovávanie jedla, naopak servírovať pokrmy môžete priamo z neho.

Liatinový riad neobsahuje žiadne chemikálie, je nepriľnavý a poskytuje najlepšie podmienky ako pre prípravu rýchlych každodenných pokrmov, tak aj náročnejších jedál. Dobrú chuť!

 

Všetky produkty Morso nájdete TU.

NAC_banner