Zákaznícka podpora:info@decoronline.sk

PEUGEOT

Peugeot je vášňou života, symbolom a ikonou tradičnej francúzskej gastronómie už bezmála dve stáročia. Pôvodne sa však manufaktúra Peugeot venovala sortimentu celkom inému - od ručných píl a oceľových korzetových kostíc prešla k mlynčeku až v roku 1840. Bol na kávu, patentný a veľmi skoro slávil úspech. K mlynčekom na korenie potom už stačil len krôčik - svetlo sveta uzreli o tridsaťdva rokov neskôr. A hoci sa Peugeot od roku 1890 venoval predovšetkým automobilom, výrobu mlynčekov nikdy neprerušil.

Jedinou chybou na kráse snáď je len to, že niektoré mlynčeky potrebujú špecifickú hrubosť soli. Ak zvolíte iný typ, tak nemelú :-( Preto odporúčame zvážiť, či ste pripravení si spolu s mlynčekom dokupovať aj soli :-) Ak si nie ste istí, či práve Vami vybraný mlynček potrebuje špecifickú soľ, tak sa na nás neváhajte obrátiť. Radi Vám poradíme!

Úcta k tradícii

Vo Francúzsku si odkazu predkov nebývalo váži. V tamojších dielňach Peugeotu sa to prejavuje zachovaním pôvodnej ručnej kompletizácie jedného každého kusu a dôslednou kontrolou funkčnosti. Práve preto si firma môže dovoliť na mlecí mechanizmus poskytnúť doživotnú záruku.

Hrubosť ako je libo

Vyberte si, ako jemne si prajete korenie či soľ spracovať. Podľa typu mlynčeka to môžete urobiť buď utiahnutím korunky, alebo využitím systému uSelect, ktorý umožňuje výber zo šiestich prednastavených stupňov. A nemusí zostať len pri korení a soli - Peugeot ponúka špeciálne mlynčeky s mechanizmom presne na špecifické druhy korenia.

Dizajn podľa vášho gusta

Nejde však len o druh korenia, ale aj o doplnok vašej kuchyne. Kolekcia mlynčekov Peugeot obsahuje širokou škálu originálnych dizajnov a prevedení, vyberte si jednoducho také, ktoré sa vám páči a hodí. Je libo drevené, oceľové, postriebrené mincovým striebrom, akrylátové, lakované? Siahnite po tvaroch klasických alebo moderných, s mechanizmom ručným alebo elektrickým na batérii alebo s dobíjacím zdrojom a tak ďalej. Elektrické mlynčeky totiž môžete ovládať len jednou rukou.

Peugeot, to je proste dokonalá symbióza štýlu a funkčnosti. Nech ich kúpite jednotlivo alebo v ucelených dizajnových sadách, vždy budú skvele pracovať aj zdobiť.

Nielen mletie, ale tiež víno

Peugeot však nie sú len mlynčeky. V duchu tradície francúzskej gastronómie a vinárstva. Vo Francúzsku totiž víno nie je len vývrtka a pohárik - vinárstvo povýšili na vedný obchod a pitie dobrého vína na rituál, ktorý žiada svoje. Chcete si ho aj vy užiť naozaj naplno? Siahnite po dekantačnej karafe presne podľa druhu vášho obľúbeného moku, chladiacich kontajneroch, profesionálnych otváračoch, ktoré si dobre poradí aj s odolnými korkami archívnych vín, alebo po čomkoľvek z "vinárskeho" sortimentu Peugeot.

Prečo kúpiť Peugeot?

  • doživotná záruka na mechanizmus mlynčekov
  • možnosť nastavenia hrubosti mletia
  • špeciálne mlynčeky pre špecifické korenie
  • výber z ručných mlynčekov alebo elektrických na batérie či dobíjacích
  • mimoriadne široká paleta materiálov a prevedení
  • sortiment pre vinotéku od znalcov vína

Všetky výrobky Peugeot nájdete TU.

peugeot2
peugeot