Zákaznícka podpora:info@decoronline.sk

Kaffeeform

Recyklácia je naša šálka kávy

Káva je jedným z najobľúbenejších nápojov a väčšina z nás si bez úžasne voňajúcej hrejivej šálky s povzbudzujúcimi účinkami nevie ranné vstávanie vôbec predstaviť. Napadlo vás ale, že aj kávový biznis potrebuje neustále zlepšovať a posúvať smerom k ekologickejšej alternatíve, aby sme si mohli náš milovaný nápoj vychutnať s vedomím toho, že neprispieva k zbytočnému ničeniu našej planéty? 

Každý deň sa podľa niektorých odhadov vypije po celom svete až jedna miliarda šálkov a ak budeme kalkulovať s predpokladom, že na jeden nápoj sa priemerne spotrebuje 7 gramov mletej kávy, vychádza nám, že každý deň vďaka tomu vznikne 7 000 ton odpadu, ktorý sa vyhadzuje a nemá v kaviarňach ďalšieho využitia, - ku smole životného prostredia, ktoré je už tak zaťažované ľudskou činnosťou viac ako je zdravé, a aj keď ide o odpad rozložiteľný, prečo by nemohol byť využitý znovu a šikovne tak poslúžiť druhýkrát alebo tretíkrát?

Pretože to v našom e-shope Decoronline myslíme s ekológiou vážne a zároveň pre vás neustále hľadáme výnimočné produkty pre vašu domácnosť, keď sme sa dozvedeli o projekte Kaffeeform a jeho uvedomelej výrobnej filozofii, okamžite sme v ňom rozpoznali skvelú príležitosť k udržateľnejšiemu životnému štýlu, o ktorú sa jednoducho musíme podeliť so svojimi zákazníkmi. 

Kaffeeform prináša šikovný spôsob, ako recyklovať použité a rozomleté kávové zrnká z berlínskych kaviarní, ktoré potešili stovky tisíc ľudí svojou chuťou a potom skončili v špeciálne určenom odpadu, odkiaľ sa zvážajú pomocou kuriérov na bicykli do malého výrobného závodu a tam iba začína tá najlepšia časť. Stále ešte odpad sa tu usuší, spracuje a následne vytvaruje do podoby viac ako príhodnej - krásnych a kvalitných hrnčekov na pitie kávy. 

Biopolymérmi tvrdené šálky sú ľahké, ale zároveň dostatočne pevné, aby sa nerozbili pri páde zo stola, bez akýchkoľvek zmäkčovadiel a zvyšku mikroplastu, majú stopercentne rastlinné zloženie a dajú sa umývať v umývačke s decentným ručným pred umývaním.

Značka Kaffeeform znamená viac, než len skvele vyzerajúci hrnčeky. Je to pretvorenie odpadu na nový obnoviteľný materiál testovaný v nezávislých laboratóriách, ktorý vydrží roky používania, šetrí prírodné zdroje a navyše má skvelé izolačné vlastnosti a udrží váš nápoj horúci po dlhšiu dobu. 

Každá šálka je tak svojim spôsobom originál s jedinečnou štruktúrou povrchu, na ktorej môžete vidieť rozomleté kúsočky pražených zrniek, a z ktorého sa line jemná kávová aróma, akú môžete cítiť z kaviarní, ktoré poteší vyznávačov tohto aromatického nápoja.  

 

Všetky produkty Kaffeeform nájdete TU.

kaffeeform