Zákaznícka podpora:info@decoronline.sk

Kaffeeform

Recyklácia je naša šálka kávy

Káva je jedným z najobľúbenejších nápojov a väčšina z nás si bez úžasne voňajúcej hrejivej šálky s povzbudzujúcimi účinkami nevie ranné vstávanie vôbec predstaviť. Napadlo vás ale, že aj kávový biznis potrebuje neustále zlepšovať a posúvať smerom k ekologickejšej alternatíve, aby sme si mohli náš milovaný nápoj vychutnať s vedomím toho, že neprispieva k zbytočnému ničeniu našej planéty? 

Každý deň sa podľa niektorých odhadov vypije po celom svete až jedna miliarda šálkov a ak budeme kalkulovať s predpokladom, že na jeden nápoj sa priemerne spotrebuje 7 gramov mletej kávy, vychádza nám, že každý deň vďaka tomu vznikne 7 000 ton odpadu, ktorý sa vyhadzuje a nemá v kaviarňach ďalšieho využitia, - ku smole životného prostredia, ktoré je už tak zaťažované ľudskou činnosťou viac ako je zdravé, a aj keď ide o odpad rozložiteľný, prečo by nemohol byť využitý znovu a šikovne tak poslúžiť druhýkrát alebo tretíkrát?

Pretože to v našom e-shope Decoronline myslíme s ekológiou vážne a zároveň pre vás neustále hľadáme výnimočné produkty pre vašu domácnosť, keď sme sa dozvedeli o projekte Kaffeeform a jeho uvedomelej výrobnej filozofii, okamžite sme v ňom rozpoznali skvelú príležitosť k udržateľnejšiemu životnému štýlu, o ktorú sa jednoducho musíme podeliť so svojimi zákazníkmi. 

Kaffeeform prináša šikovný spôsob, ako recyklovať použité a rozomleté kávové zrnká z berlínskych kaviarní, ktoré potešili stovky tisíc ľudí svojou chuťou a potom skončili v špeciálne určenom odpadu, odkiaľ sa zvážajú pomocou kuriérov na bicykli do malého výrobného závodu a tam iba začína tá najlepšia časť. Stále ešte odpad sa tu usuší, spracuje a následne vytvaruje do podoby viac ako príhodnej - krásnych a kvalitných hrnčekov na pitie kávy. 

Biopolymérmi tvrdené šálky sú ľahké, ale zároveň dostatočne pevné, aby sa nerozbili pri páde zo stola, bez akýchkoľvek zmäkčovadiel a zvyšku mikroplastu, majú stopercentne rastlinné zloženie a dajú sa umývať v umývačke s decentným ručným pred umývaním.

Značka Kaffeeform znamená viac, než len skvele vyzerajúci hrnčeky. Je to pretvorenie odpadu na nový obnoviteľný materiál testovaný v nezávislých laboratóriách, ktorý vydrží roky používania, šetrí prírodné zdroje a navyše má skvelé izolačné vlastnosti a udrží váš nápoj horúci po dlhšiu dobu. 

Každá šálka je tak svojim spôsobom originál s jedinečnou štruktúrou povrchu, na ktorej môžete vidieť rozomleté kúsočky pražených zrniek, a z ktorého sa line jemná kávová aróma, akú môžete cítiť z kaviarní, ktoré poteší vyznávačov tohto aromatického nápoja.  

 

Všetky produkty Kaffeeform nájdete TU.

kaffeeform

Prihláste sa prosím znovu

Ospravedlňujeme sa, ale Váš CSRF token pravdepodobne vypršal. Aby sme mohli Vašu bezpečnosť udržať na čo najvyššej úrovni, potrebujeme, aby ste sa znovu prihlásili.

Ďakujeme za pochopenie.

Prihlásenie