Zákaznícka podpora:info@decoronline.sk

Kartell

Všetko to začalo v roku 1949 ako nenápadná výroba autodoplnkov. A dnes? Po viac ako 70 rokoch existencie je Kartell značka, ktorá určuje vývoj súčasného, predovšetkým interiérového dizajnu po celom svete a necháva za sebou s každou ďalšou kolekciou množstvo nových dizajnových ikon, z ktorých mnohé – ako napríklad The Ghost Chair by Philippe Starck – sa už doslova zmestili do dejín.

Taliansky šmrnc značky Kartell, prezícnosť v prevedení aj neustálu potrebu inovovať a posúvať sa obdivujú zákazníci v bezmála 100 krajinách, čo z nej robí najprogresívnejšiu taliansku nábytkársku firmu aj jednu z najviac expandujúcich talianskych značiek vôbec. A okrem nábytku už hovorí aj do oblasti módy. Za to môže Claudio Luti, ktorý do nej v roku 1988 priniesol svoje skúsenosti z práce pre módny dom Versace. A bol to aj on, kto začal nadväzovať spoluprácu s poprednými architektmi a návrhármi a spojil Kartell s takými menami, ako je spomínaný Philippe Starck, Ron Arad, Ferruccio Laviani, Patricia Urquiola, Antonio Citterio, Piero Lissoni…, ktorí sa podpísali pod najväčšími ikonami značky Kartell. Vďaka prepojeniu módy a dizajnu potom dnes môžete obdivovať aj okuliare Kartell, kabelky, topánky alebo jedinečný riad! A s dizajnom sa Kartell dostal mimo interiér aj na terasy a do záhrad.

Kartell je zásadne „Made in Italy“, nič sa nevyrába mimo jeho domovskej krajiny. A stávka na túto kvalitu sa vypláca. Zhodujú sa na tom aj špičkoví odborníci z celého sveta, ktorí značke Kartell počas jej dlhej histórie prisúdili množstvo ocenení. Len najvyššie talianske dizajnové ocenenie Compassi d' Oro získala deväťkrát a firemné Kartell Múzeum si napríklad už rok po svojom založení – teda v roku 2000 – vyslúžilo Guggenheim Enterprise & Culture Award ako najlepšie obchodné múzeum vôbec!

Posledných pár rokov rozvíja značka novo tiež filozofiu udržateľnosti a hovorí: „Kartell Loves the Planet“. Prioritou sa tak stala vášeň pre ohľaduplnosť voči životnému prostrediu. Akokoľvek je dominantným materiálom plast, všetky používané suroviny sú plne recyklovateľné a regenerovateľné!

 

Všetky výrobky od značky Kartell nájdete TU.

 

 kartell