Zákaznícka podpora:info@decoronline.sk

Villeroy & Boch

1748 – rok, kedy sa zrodila hviezda medzi porcelánkami - značka Villeroy & Boch. Francois Boch začal so svojimi tromi synmi vyrábať porcelánové servisy v dedinke Audun-le-Tiche v Lotrinsku. Ďalším dôležitým medzníkom bol rok 1836, kedy sa Francois Boch spojil s Nicolasom Villeroyom, pôvodne konkurenčnou značkou. Spoločne vytvorili silnú známu firmu.

Jedným z prvých trhov, na ktoré Boch cielil, bolo Luxembursko. Niet teda divu, že jednou z najstarších a dodnes predávaných kolekcií je Alt (Old) Luxemburg. Dnes firma ponúka desiatky rôznych kolekcií, či už decentné čisto biele ako je Artesano Original alebo s tradičnými vidieckymi motívmi ako sú French Garden alebo Mariefleur či vysoko moderná kolekcia ako Manufacture, ktorá na pohľad aj na dotyk pripomína bridlicu. Vyrába tiež exkluzívne sady detského riadu.

Značka Villeroy & Boch ponúka vysoko kvalitný prémiový porcelán, ktorý je založený na tradícii starej viac ako 270 rokov. Pýši sa rozsiahlym sortimentom výrobkov, ktoré je možné využívať pri slávnostných príležitostiach aj každodennom stolovaní. Villeroy & Boch je synonymom pre luxusný európsky porcelán. Na tvorbe kolekcií sa podieľali aj významné osobnosti svetového dizajnu – Matteo Thun, Kenzo, Isabelle de Borchgrave či Maggy Champsaur.

Villeroy & Boch prichádza s modernými postupmi vo výrobe, ale zároveň si zakladá na ekológii a trvalej udržateľnosti. Okrem jedálnych servisov vyrába tiež sanitárnu keramiku. Vysoký estetický štandard a nezameniteľná kvalita materiálov - Villeroy & Boch nadchne aj toho najnáročnejšieho zákazníka.


Všetky produkty značky Villeroy & Boch nájdete TU.

vb2