Zákaznícka podpora:info@decoronline.sk

98% chloridu sodného a 2% ďalších minerálov

Soľ (presnejšie sodík v nej obsiahnutý) hrá významnú úlohu v mnohých biologických procesoch ľudského tela. Je nevyhnutný pre správnu rovnováhu tekutín, činnosť nervovej sústavy alebo svalov, nezaobíde sa bez neho žiadna bunka v našom organizme.

deska_rivsalthimalajske_desky

Ružovej himalájskej soli sa pripisujú zázračné účinky snáď vo všetkých oblastiach ľudského života: údajne prináša zdravie, krásu, úspech aj duševnú vyrovnanosť. Vyhladené okruhliaky sa používajú na masáže, špeciálne vyfrézované kusy ako svietniky, jemnejšie čiastočky nachádzajú uplatnenie v kozmetických prípravkoch. V kuchyni sa najčastejšie stretneme s veľkými kryštálmi pre dochucovanie jedál alebo doskami, ktoré slúžia k príprave aj servírovaniu pokrmov. Nálezísk himalájskej soli je na svete len niekoľko. Väčšina ružovej soli, ktorá sa predáva v Európe, USA alebo Ázii, sa ťaží v soľných baniach v Pakistane na úpätí Himalájí, kde jej ložiská zanechali dávne oceány, z ktorých sa postupne odparila voda. Je to teda veľmi stará kamenná soľ, po stáročia využívaná himalájskymi národmi na konzerváciu mäsa a rýb.

Nádhernú zvláštnu farbu himalájskej soli dodáva 84 minerálov a stopových prvkov, napríklad draslík, fosfor, osmium, lítium meď, bróm a predovšetkým oxid železa. Jej ťažba prebieha ručne tradičnými metódami, vďaka ktorým zostávajú ložiská stabilné a vždy sú vyťažené len z 50%. Ružová himalájska soľ sa nijako chemicky neupravuje, distribuuje sa spravidla vo väčších kusoch, preto neobsahuje žiadne aditíva a do obchodu alebo k nám domov sa dostane vo svojej prirodzenej podobe. Jej obľúbenosť v posledných rokoch prudko rastie, nielen vďaka nutričným vlastnostiam, ale aj pre jej atraktívny vzhľad. Farebné kryštály, z ktorých na voňavý steak padajú malé zrnká v rôznych odtieňoch ružovej farby, sú neodolateľné. Inšpirujte sa značkou Rivsalt, ktorá využíva cennú surovinu nápadito a s eleganciou. Obohaťte svoju kuchyňu o kvalitný ochucujúci aj estetický prvok.

 

Prihláste sa prosím znovu

Ospravedlňujeme sa, ale Váš CSRF token pravdepodobne vypršal. Aby sme mohli Vašu bezpečnosť udržať na čo najvyššej úrovni, potrebujeme, aby ste sa znovu prihlásili.

Ďakujeme za pochopenie.

Prihlásenie