Zákaznícka podpora:info@decoronline.sk

Ocenenie dizajnu Philippi - 2. časť

Získané ocenenia za dizajn Philippi 2. časť

Meno Jána Philippiho a jeho značky znamená už dvadsať rokov predovšetkým originálny a svetovo preslávený dizajn. O kvalite dizajnérov tvoriacich pod značkou Philippi svedčí aj množstvo ocenení, ktoré ich výrobky získali. V dnešnom článku pokračujeme v prehľade niektorých najvýznamnejších ocenení za dizajn, ktorými sa značka Philippi honosí.

iF Product Design Award

Ocenenie iF Product Design Award je udeľované už od roku 1953 a jeho prestíž sa odvíja od autority Industrie Forum Design. Ocenenie je zamerané na konkrétne produkty a ich dizajn. Korene tejto ceny leží v Hannoveri a už od počiatku je ocenenie koncipované ako aktívna snaha o udržanie a rozšírenie svetového povedomia o dizajne. Jedná sa o veľmi cenný titul, takže značky, ktoré sa ním môžu pýšiť, patrí k najvyhľadávanejším na svete. Cena iF Design patrí k najprestížnejším ako z pohľadu dizajnu, tak aj z perspektívy trhu.

luxusní mísa na ovoce

Z produktov Philippi, ktoré môžete nájsť v našom sortimente, získali prestížne ocenenie iF napríklad tieto produkty:

  • V roku 2014 ho získala dizajnová misa na orechy Cascara. Táto originálna misa je dokonca patentovaná - U.S. Patent Nr. 7,428,864.
  • Za rok 2012 získali cenu iF Product Design Award stolové hodiny ORBIT, navrhnuté dizajnérom Andreasom Ostwaldom.
  • Rok 2012 bol pre značku Philippi dobrý. Rovnaké ocenenie získal aj luxusný svietnik na stôl BOW, ktorý tiež navrhol profesor Andreas Ostwald.
  • V roku 2010 bola ocenená sada nožov na syr WAVE.
  • Prvýkrát získala značka Philippi cenu iF v roku 1998, a to za kľúčenku LOOP. Za zmienku stojí, že kľúčenka je aj po 18 rokoch stále v predaji. Autorom tohto oceneného dizajnu je Peter Kroehl.

Možno ste si všimli, že nemalý podiel na získaných oceneniach má profesor Andreas Ostwald, ikona nemeckého dizajnového sveta. O jeho dizajnových hodinách ORBIT sme napokon písali aj v minulom článku.

luxusní svícen na svíce

Interior Innovation Award

Ocenenie Interior Innovation Award je rozdelené do 9 kategórií, v ktorých nájdeme dizajnové výrobky od nábytku až po rôzne bytové doplnky a dekorácie. Medzi kritériá hodnotenia ocenených výrobkov patrí predovšetkým ergonómia, trvanlivosť, estetika a inovácia. Interior Innovation Award patrí k najprestížnejším oceneniam pre dizajn na svete a značka Philippi si ho pripísala na účet v roku 2011. O tento úspech sa postaral známy profesor Andreas Ostwald. Aj túto cenu získali jeho hodiny Orbit.

Red Dot Product Design Award

Poznáte túto slávnu súťaž, v ktorej pred rokmi uspela aj česká automobilka Škoda? Ocenenie Red Dot Product Design existuje od roku 1955 a udeľuje ho Design Zentrum Nordheim Westfalen. Táto cena je zameraná na špičkový dizajn svetovej úrovne a porotu tvoria renomovaní odborníci a dizajnéri z celého sveta. Súťaž má teda veľkú objektivitu a dlhodobo sa teší vo svete dizajnu najvyššej prestíži. O pomyselnú červenú "bodku" súťaží dizajnéri celkom v 19 kategóriách. V predminulom roku toto významné ocenenie získala misa Philippi Cascara, v roku 1998 potom kľúčenka Loop od Petera Kroehla.

Čo tak zaobstarať si do svojej domácnosti či kancelárie kus svetového dizajnu? So značkou Philippi je to jednoducho možné!

 

Prihláste sa prosím znovu

Ospravedlňujeme sa, ale Váš CSRF token pravdepodobne vypršal. Aby sme mohli Vašu bezpečnosť udržať na čo najvyššej úrovni, potrebujeme, aby ste sa znovu prihlásili.

Ďakujeme za pochopenie.

Prihlásenie