Zákaznícka podpora:info@decoronline.sk

Turecký kávový set 4 šálkov s podšálkami, modrá "Toile" - Selamlique

Kód: STC77074
Značka: Selamlique
€125,90 €104,90 bez DPH
Skladom posledné kusy (1 ks)

Detailné informácie

Podrobný popis

Táto luxusná darčeková sada obsahuje štyri pozlátené biele hrnčeky na kávu s modrým vzorom a pozlátené podšálky v sýtej, námorníckej modrej. Kvetinový vzor bol vytvorený podľa scily žiariacej, ktorá hojne rastie v Pontských horách v Turecku. Užite si pohľad na tieto krásne vzory pri popíjaní svojej kávy aj Vy s rodinou či priateľmi!

Kávový set je z kvalitného tureckého porcelánu, ktorý vyniká svojou jemnosťou a odolnosťou.

Údržba

Porcelán môže štandardne do umývačky, ale v prípade pozlátených hrnčekov odporúčame umývať v ruke, aby Vám zlatenie čo najdlhšie vydržalo.

Čo je dobré vedieť

Osmanský sultán Selim I. "Hrozný" dobyl v 16. storočí Mamlůcký sultanát, štáty Levanty, a stál aj v samotnej Mekke. V Egypte prijal titul kalifa a založil tak Osmanský kalifát, jednu z najvýznamnejších ríš v histórii sveta. Na pozadí týchto historických udalostí sa diali aj zdanlivo malé zmeny - káva sa napríklad rozšírila do Istanbulu a Arda Arslan spojil praženie kávy so svojou keramickou dielňou. Skvelá káva sa servírovala do krásnej keramiky a ponúkala sa hosťom v Selamliku, dome pre hostí. Tak vznikla značka Selamlique - a báječnú kávu v krásnej keramike si od tejto tradičnej tureckej firmy môžete dať dodnes.

Odkazy:
O značke Selamlique TU.
Produkty Selamlique TU.

 

Dodatočné parametre

Kategória: Dizajnové hrnčeky na kávu
Záruka: 2 roky
Krajina pôvodu: Turecko
Materiál: porcelán
Objem šálky (ml): 90
Priemer šálky (cm): 6
Výška šálky (cm): 5.5

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole: